Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    Ameryka Południowa    San Pedro De Atacama

San Pedro De Atacama

Chile
Chile, San Pedro de Atacama

Na razie tylko o drodze z Salty do San Pedro De Atacama. Podróż autokarem trwała cały dzień. Znowu mieliśmy miejsca na piętrze z przodu tak, że mogliśmy cały czas podziwiać widoki. A było co. Droga biegła przez Andy w większości na wysokości powyżej 4000 m. Podziwialiśmy różnokolorowe skały, solniska (wyschnięte jeziora), kaktusy i lamy. Po jakimś czasie oczywiście zaczęła nas boleć głowa ze względu na wysokość. Całe szczęście, że San Pedro jest "tylko" na wysokości 2400 m. San Pedro wygląda jak pustynna wiocha, ale ceny hoteli i wyżywienia jak z Nowego Jorku. Standard niestety jest daleko w tyle za cenami. Główna ulica jest gruntowa i jest pełna restauracyjek, sklepików i agencji turystycznych. Zostajemy tutaj najkrócej jak się da - czyli 2 noce. Wieczorem załatwiliśmy 2 wycieczki na jutro i jedną na pojutrze i poszliśmy przespać ból głowy.

andrzejw
andrzejw - 2012-10-28 10:52
A my sobie zmieniliśmy dzisiaj czas i widzimy prawie zimę za oknami - w nocy przymrozki,a w dzień pada i 2 stopnie... :-(
Czekamy na wtorek i też zmykamy ;-)
Wieczorem większą paczką idziemy na nowego Bonda - damy znać czy wart obejrzenia.

pietrucha
pietrucha - 2012-10-28 11:07
Ściskam Laseczki! Widoków górskich zazdroszczę, bólu głowy mniej! Ślimak imponujący!
A ludzie miejscowi jacy? A ziemia się nie rusa? A spotykacie turystów jakiśkolwiek, mniej czy bardziej luksusowych? Czas przestawta na zimowy, jak my, to będziecie godzinkę do przodu z leżakowaniem! :) Do usłyszenia, macham, wrażeń pięknych życzę. Papa

Vincente
Vincente - 2012-10-28 21:55
buenas noches! włączam się, bojak Chile to dobre wino/lubię/.może coś pokażecie.?.życzę wygodnych spanek ,dużo wrażeń i dobrych miejsc w środkach lokomocji. Zdjęcia coraz lepsze ,zwłaszcza te z błękitem nieba...
pozdrawiamy Vincente y mujera.

andrzejw
andrzejw - 2012-10-29 19:44
No Janki....Wy się nie stawiajcie ! Gdzie Wasza zapowiadająca się dobrze regularność ! ? ;-)

Bond ok - można iść.Sam film ma chyba 140 minut i ani razu nie spojrzałem na zegarek !

Czekamy na kolejne wpisy !

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022