Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    Ameryka Południowa    Salta

Salta

Argentyna
Argentyna, Salta

Do Salty dojechaliśmy autobusem nocnym, klasą "cama" - czyli sypialnym. Standard lepszy niż w samolotach. Trzy szerokie fotele na szerokość, rozkładane prawie do poziomu. Suta kolacja, a do snu, do wyboru, whisky lub wino :). Żeby nie było za dobrze to śniadanie było kiepskie.
Salta zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. Miłe, zadbane miasto. Do życia - w dzień nie zamiera.Sporo ładnych kolonialnych budynków. Piękna różowa katedra z pomnikiem Jana Pawła II przed wejściem. Dużo sklepów z regionalnymi rzeczami. Pojechaliśmy kolejką gondolową na pobliską górę skąd był ładny widok na miasto i otaczające góry. Wieczorem idziemy do baru z muzyką nażywo, z których Salta jest znana w całej Argentynie. Zobaczymy .... Jutro już Chile :).

jazz
jazz - 2012-10-26 10:01
Hej Kochani Podróżnicy ! Zdjęcia śliczne, opisy fantastyczne - cieszę się z czytania ! Dopiero się przyłączam do czytaczy, bo u nas trwa pełna moblizacja przygotowań i wolnego czasu brak. Bardzo serdecznie Was ściskam i oczywiście - tęsknimy !!

lasoccy
lasoccy - 2012-10-26 11:14
Pozdrawiamy wszystkich "czytaczy". Miło nam, że chwilami jesteście z nami i śledzicie naszą podróż.

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022