Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    2012 - Hong Kong, Filipiny    Cebu

Cebu

Filipiny
Filipiny, Cebu
Przejechano 12028 km

Cały dzisiejszy dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Cebu City. Nie jest to łatwe zadanie wypełnić cały dzień zwiedzaniem tego miasta, bo zabytków i atrakcji turystycznych jest tutaj b. mało.
Zobaczyliśmy replikę drewnianego krzyża wbitego przez Magellana. Pierwszego w ogóle wbitego na Filipinach. Pobyt na Filipinach dla Magellana nie skończył się dobrze. W potyczce z tutejszym plemieniem, na połączonej teraz z Cebu City mostem, pobliskiej wyspie - Mactan, został cięzko ranny i wkrótce zmarł.
Następna była Basilica del Santo Ninio z cudowną figurką dzieciątka.
Następny był Fort San Pedro. Kamienne mury pozostałe po forcie obronnym. Ze zdziwieniem stwierdziliśmy, że nie jest on nad brzegiem morza, a w odległości ok. 500 m (może morze się cofnęło?). W międzyczsie powstały tam budynki i armaty fortu celują w te właśnie budynki:).
Później zwiedziliśmy dosyć ciekawe muzeum Casa Gorordo - dom z XIX w. przedstawiający wiernie jak mieszkali bogatsi mieszkańcy Cebu w dawnych czasach.
Następie było ogromne, nowoczesne centrum handlowe :).
Świątynia taoistyczna wybudowana przez Japończyków. Położona jest ona w dzielnicy o wiele mówiącej nazwie - Beverly Hills. Faktycznie niektóre pobliskie domy i rezydencje mogły by z powodzeniem stać w Los Angeles.
I na koniec kasyno znajdujące się w najbardziej ekskluzywnym hotelu w Cebu. Dzielnie oparliśmy się pokusie hazardu, tylko poobserwowaliśmy grających w Black Jacka.
Jutro rano wylatujemy do Manili.

pepin :))
pepin :)) - 2012-03-02 16:49
Laseczki, już myślałam,że ta wasza bajka ku końcowi zmierza, że wszystko już było, a wy wciąż odnajdujecie nowe cudeńka. Pięknie!!!
Kuzyn wyraźnie miał rysy niedźwiedzkich! :)
Ściskam

andrzejw
andrzejw - 2012-03-04 22:51
Jeśli już Manila to znaczy,że wkrótce wracacie ;-) Wreszcie ! Czekamy i za tydzień jesteśmy też w Koszalinie ;-)

blues
blues - 2012-03-05 14:10
Hej Kochani ! A może wielka wygrana czekała na Was ? Cieszymy się ,że już niedługo poopowiadacie na żywo ! Juhu ! Pozdrowionka

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022