Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    2012 - Hong Kong, Filipiny    Hong Kong - dz. 3

Hong Kong - dz. 3

Hong Kong
Hong Kong, Hong Kong

Rano w końcu zobaczyliśmy słońce (:))) i zrobiło się cieplej. Pojechaliśmy autobusem do wg opisów małej miejscowości rybackiej, gdzie ludzie żyją z rybołówstwa i mieszkają na pływających domach. Kutry były (ok. 4500 szt.), rybacy byli, a obok 60 piętrowe wieżowce. Po wiosce ani śladu. Zwiedziliśmy wielki targ rybny z ogromną ilością różnych ryb, skorupiaków, homarów, krewetek i innych licznych nierozpoznanych, przez nas, owoców morza. Daliśmy odpór wszelkiego rodzaju naganiaczom, którzy proponowali, za kasę, przejażdżkę po porcie i obejrzeliśmy to samo płynąc darmowym promem do ogromnej pływającej restauracji. Tam wypiliśmy lampkę winka i dobre, japońskie(?!) piwo. Szkoda że nie byliśmy głodni bo serwowane tam dania (głównie ryby i owoce morza) wyglądały smakowicie i były w dość przystępnych cenach. Powrót na ląd również darmowy. Wróciliśmy do centrum. Trafiliśmy na targ w mieście. Tym razem wszystkiego - mięsa, owoców, warzyw, ryb i owoców morza. Postanowiliśmy pojechać kolejką na Victoria Peak. Jest to najwyżej położony punkt widokowy Hong Kongu. Niestety kolejka była na min. 2 godz. czekania. To jednak sobota. Wyczailiśmy jednak, że na górę można się dostać także autobusem. Odnalezienie go i wyjazd na górę zajęło nam tylko 1 godz. - tak, że się opłacało. Dodatkowo mieliśmy niesamowite widoki podczas podjeżdżania – autobus był piętrowy, a droga kręta i przepaścista jak w wysokich górach. Widok z platformy widokowej był niesamowity. Las wieżowców w połączeniu z wodami zatoki.. Wyrastają one z każdego wolnego miejsca – na płaskim terenie, a także na zboczach wzgórz. Niektóre zaczynały być oświetlane promieniami zachodzącego słońca. Po uczcie wzrokowej, biorąc pod uwagę ogromną kolejkę do powrotnego zjazdu, postanowiliśmy zejść z góry pieszo. Z góry prowadziła betonowa bardzo stroma ścieżka. „Już” po ok. 45 min byliśmy na dole. Metrem, lekko skonani, pojechaliśmy do hostelu. Jutro raniutko jedziemy na lotnisko i wylatujemy do Manili. Tam czekamy ok. 5 godz. i lecimy do Puerto Princesy na wyspie Palawan.

bogucha
bogucha - 2012-01-28 20:10
Witamy serdecznie a w zasadzie pozdrawiamy serdecznie z MIASTA.
Ten ostatni drewniany słup jest oczywiście na wpisy turystów np. Kocham Henię i serducho, albo AZS królem jest (to oczywiście żart) i inne.
Hong Kong jest taki mały - 3 dni i wszystko zwiedzone??
Czekamy na dalsze przekazy internetowe.

lasoccy
lasoccy - 2012-01-29 00:46
Napis "AZS - mistrzem" jest już wyryty :)))). Co do atrakcji w HK to trochę jeszcze zostało na drogę powrotną :). A co "MIASTA" Słupsk to myślę, że zmieściłoby się ono w jednym, może dwóch tutejszych wieżowcach....
Pozdrowionka.

waldekholub
waldekholub - 2012-01-31 09:18
bardzo podobne w charakterze do Shanghaju ciekawe jak ludzie

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022