Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    2011 - Nepal, Indie    Badami, Pattadakal, Aihole

Badami, Pattadakal, Aihole

Indie, Bādāmi

Dzisiaj zrobiliśmy sobie wycieczkę po bardziej odległych od Hampi miejscach upamiętniających starożytną świetność królestw indyjskich. Pierwotnie mieliśmy jechać tam i nocować, lecz po namyśle wynajęliśmy samochód z kierowcą i wróciliśmy na nocleg do Hampi. Wynajem samochodu na cały dzień – 2200 Rp. Jechaliśmy w jedną stronę 3,5 godz. Tak było lepiej, gdyż z tamtąd mielibyśmy małe kłopoty z dojazdem na Goa. Byliśmy w Badami, Pattadakal i Aihole.Badami bardzo nam się podobało. Cztery świątynie wykute w ogromnych czerwonych skałach. Sporo nieźle zachowanych rzeźb. Z tarasów skalnych piękny widok na (chyba) sztuczny, ogromny zbiornik z wodą otoczony schodami. Wstęp 100 Rp.Pozostałe dwa miejsca nie rzuciły nas na kolana. Może po tym co widzieliśmy w Hampi nie było to już takie atrakcyjne. Wstep odpowiednio 250 Rp i 100 Rp. Podczas jazdy można było pooglądać prymitywne życie w małych wioskach oraz horror komunikacyjny w miastach.

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022