Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    2011 - Nepal, Indie    Hampi

Hampi

Indie, Hampi

O 6.00 dojechaliśmy do Hospet. Było jeszcze ciemno. Autorikszą dojechaliśmy do Hampi – celu naszej podróży. Po ok. 40 min. dotarliśmy do hotelu. Dostaliśmy tymczasowy pokój i mogliśmy się jeszcze zdrzemnąć. W Hampi znajdują się ruiny i pozostałości budowli średniowiecznego miasta hinduskiego. W XV w. liczyło ono 500.000 mieszkańców! Faktycznie już na pierwszy rzut oka pozostałości tego miasta robią wielkie wrażenie. Rozciąga się ono na obszarze 20 km2. Było ono zbudowane pośród ogromnych skał i głazów. To dodaje jeszcze uroku temu miejscu. Dzisiaj pochodziliśmy po najbliższej okolicy i pooglądaliśmy najbliższe świątynie. Jutro, autorikszą, pojedziemy dalej.

Obiad w urokliwej restauracji nad brzegiem rzeki z pięknym widokiem na okolicę.

geminus
geminus - 2011-11-26 22:47
Piekna podroz i piekne zdjecia. Piszcie troche wiecej i dorzucajcie jakies ceny prosze. Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia.

MM
MM - 2011-11-26 22:52
Rzeczywiście ruiny dawnej stolicy państwa Vijayanagr z ogromnymi głazami i niesamowitymi formacjami skalnymi robią wrażenie i dają magiczny klimat.Fajnie, że dzięki Wam zwróciliśmy uwage na jedno z najciekawszych do zwiedzenia miejsc w Indiach, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podpowiedż - podobno ten ogromny obszar najlepiej zwiedzać rowerem! Ciekawe jak wyglądają stajnie słoni, zrobicie zdjęcie? Nie dajcie się pokonać temperaturze, tak jak piszą jest do 50 st.C? Miłych wrażeń

Gośka
Gośka - 2011-11-27 15:12
A po obiadku od razu drzemka ? :))))

lasoccy
lasoccy - 2011-11-27 15:58
Po obiadku drzemka jest obowiązkowa :)).
Temperatury są dużo niższe, trochę popaduje, ale jest przyjemnie. Stajnie dla słoni w następnym dniu.

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022