Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    2011 - Nepal, Indie    Alappuzha

Alappuzha

Indie, Alappuzha

Po jak zwykle owocowym śniadanku (pyszna papaja i banany) właściciel hotelu podwiózł nas na przystanek autobusowy. Tam złapaliśmy "przewiewny" autobus do Alappuzhy. Jest to miasto, jak wspominaliśmy, określane Wenecją Indii. Jest tu ok.900 km kanałów (większych i mniejszych), które stanowią główne szlaki komunikacyjne. Są też dużą atrakcją dla turystów. Można się wybrać na przejażdżkę po nich na malutkich łodziach wiosłowych, większych motorowych (to my) i wielkich z kabinami, klimatyzacją, posiłkami i noclegami. My pływaliśmy 3 godziny i było bardzo przyjemne popołudnie, ale nam to wystarczyło. Woda w kanałach mocno nie pierwszej czystości. Tubylcy używają ją jednak do mycia, gotowania, prania itp. Nocleg w przyjemnym domku otoczonym ogrodem.

jazz
jazz - 2011-11-14 14:47
Do Heni -- podpytuj o sekrety kulinarne . Po powrocie w ramach nudów zorganizujesz kurs gotowania i smakowania dla friendsów ? Ja się zgłaszam juz !

pepin :)
pepin :) - 2011-11-15 07:25
No tak robaczki! Tylko was zostawić to luksusów wam się zachciewa! Domek, łódź własna! Żeby mi to było ostatni raz!
Backwatersy wyglądają urokliwie. Z perspektywy ukochanej Polski nieświeżość wody jest niewyczuwalna. Grzejcie kosteczki! Do usłyszenia!

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022