Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    Afryka - listopad 2017    Mahongo Game Reserve
2017

Mahongo Game Reserve

Nambia
Nambia, Divundu

Następny dzień podróży po Caprivi Strip zaczęliśmy od wizyty w Living Museum of Matwe People.
Jest to pokazowa wioska ludzi z plemienia Matwe, gdzie można zobaczyć jak oni mieszkają, polują, łowią ryby, tańczą, śpiewają, wyrabiają tradycyjne stroje. Trochę Cepelia :), ale dosyć ciekawa.
Następnie dojechaliśmy w okolice miasta Divundu, gdzie spędziliśmy dwa dni.
Bardzo fajna Nunda Lodge położona nad rzeką Okavango, z basenem, ładnym tarasem restauracji zachęciła nas do małego relaksu.
Można w dzień obserwować hipopotamy bawiące się w rzece, a w nocy słychać ich pochrumkiwania.
W pobliżu jest mały park narodowy – Mahongo Game Reserve.
Pojechaliśmy tam drugiego dnia .
W jednej części parku zobaczyliśmy nawet sporo zwierząt – różne antylopy, słonie, bawoły, guźce, strusie.
Zwiedzanie drugiej części parku uniemożliwiła nam prawdziwie afrykańska burza – z piorunami i rzęsistym deszczem.

arg
arg - 2017-11-13 08:50
Hej.
Namibia i deszcz - nowe wyzwania.
Piękna afryka, wędrujemy i podziwiamy z Wami.
ry

G i D
G i D - 2017-11-13 22:37
Czyli plemię Matwe to taka firma z biurem rachunkowym? ☺
Heniu, a spódniczkę zabieraj, przyda się na karnawał ☺ tym bardziej, że taniec masz już przećwiczony ☺

bogucha
bogucha - 2017-11-13 22:38
Jest to pokazowa wioska ludzi z plemienia Matwe, na tle pokazowych turystów z plemienia Polanie.
Pochrumkiwamy na Was też......

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022