Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    RPA - październik/listopad 2014    East London

East London

Republika Południowej Afryki
Republika Południowej Afryki, East London

Trasa z okolic Durbanu do East London prowadzi drogą oddaloną od wybrzeża, Wild Coast (Dzikiego Wybrzeża), o ok 100 km. Tym samym w dosyć wysokich górach.
Nie było to przyjemne przeżycie :). Duża część trasy w chmurach, temperatura momentami spadała do 13 stopni i padał mocny deszcz.
Okolice b. biedne. W miejscowościach nie widać zupełnie białych. Domki , w których mieszkają murzyni są b małe i rozsiane po całej okolicy.
Dużej dawki adrenaliny dostarczyła nam wizyta w markecie Spaar, po drodze :). Czarna masa ludzi w środku, w szoku że pojawili się jacyś biali. Nie byli uśmiechnięci i przyjaźni.
Zanocowaliśmy w miejscowości Cintsa 30 km przed East London. Ładny ośrodek przy pięknej plaży. Pogoda była jednak nadal wietrzna i rano postanowiliśmy jechać dalej.
Po drodze „lekko” zwiedziliśmy East London, który okazał się nieciekawym miastem z chaotyczną zabudową. Dawne budynki, w tym reklamowany w Lonley Planet ratusz, są zaniedbane i nie zachęcają do oglądania.

a
a - 2014-11-14 09:04
Ludzie w markecie smutni , bo pewnie kiepskie promocje były ? A tutaj ludzie smutni chyba z braku słońca. W każdym razie Wasze zdjęcia są słoneczne dla nas i super pozytywnie energetyczne ! Ding dong !

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022