Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    RPA - październik/listopad 2014    Durban

Durban

Republika Południowej Afryki
Republika Południowej Afryki, Durban

Durban jest trzecim największym miastem w RPA i największym portem.
Miasto ma różne oblicza. Jest ładne i czyste w pobliżu plaż i pięknej, wielokilometrowej, promenady, ale także zatłoczone i dosyć brudne w dzielnicach hinduskich. Mieszka tu największa społeczność hinduska w RPA.
Największą atrakcją turystyczną jest chyba, wybudowany na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, stadion piłkarski,
Ma ciekawą architekturę i jest położony w pobliżu promenady i plaż.
Atrakcją jest też możliwość wjazdu na platformę widokową na dachu stadionu przeszklonym wagonikiem. Z platformy rozciąga się piekny widok na miasto, plaże i promenadę.
Zachęceni widokiem z góry, wypożyczyliśmy rowery i zrobiliśmy sobie godzinną przejażdżkę wzdłuż promenady. Fajne widoki ludzi na luzie. Dużo przygotowanych atrakcji dla nich - baseny, skate park, kolejka linowa, i oczywiści mnóstwo knajpek.
Następnie oglądnęliśmy z zewnątrz stary Ratusz - drugą "największą " atrakcję miasta. Budynek o starej architekturze, ale trochę zaniedbany i w ogóle - bez zachwytu :).
Na nocleg pojechaliśmy ok. 20 km na południe do małej miejscowości nad oceanem Warner Beach.
Pogoda zrobiła się mniej wietrzna więc poszliśmy na plażę i spróbowaliśmy się pokąpać w oceanie. Fale jednak były spore i trochę nas sponiewierały. Poobserwowaliśmy zatem miejscowych serferów i ludzi pływających na falach na krótkich deskach.

bogucha
bogucha - 2014-11-09 21:34
Przy tej przewodniczce u Zulusów, chyba miałeś mniejszy brzuszek, chłop to zawsze chłop.....

Ten samolot to nie jest ten co go szukają na oceanie Indyjskim?

Mecz był nie ważny bo .......... jeszcze coś wymyślę.

andrzejw
andrzejw - 2014-11-12 21:05
Zbliżacie się powoli do Port Elizabeth...Tam uważajcie - kilkanaście lat temu uciekałem tam przed rekinem...Teraz już pewnie urósł i jest cwańszy ! Jak przyjedziecie,to wam o tym opowiem... :-)

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022