Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    2012 - Hong Kong, Filipiny    Puerto Princesa

Puerto Princesa

Filipiny
Filipiny, Puerto Princesa City

Lot do Puerto Princesy był niespokojny. Spore turbulencje. Dolecieliśmy na miejsce ok. godz. 17.30. Na miejscu załadowaliśmy się do tricycla (pojazd trochę przypominający nasz motor z przyczepą, ale z prowizorycznym zadaszeniem) aby dostać się do wybranego przez nas hostelu. Zdziwienie nasze było duże po okazało się, że nie było miejsc. Nie było też miejsc w kilku innych hotelikach. W końcu znaleźliśmy nocleg w Hotelu One Rover's Place trochę drogi i bez entuzjazmu jeśli chodzi o warunki, ale to tylko jedna noc. Kupiliśmy zaraz bilety do El Nido i poszliśmy coś zjeść w pobliskiej restauracji na świeżym powietrzu. Szaszłyk z tuńczyka był b. smaczny. Pomni trudności ze znalezieniem noclegu kupiliśmy lokalną sim-kartę i obdzwoniliśmy ew. noclegi w El Nido. Okazuje się, że jest to wysoki sezon i jest dużo turystów - nie "białasów" ale filipińczyków. Zarezerwowaliśmy w końcu pokój (a chcieliśmy domek). Jak nic ciekawszego nie będzie na miejscu to go weźmiemy.

Vincente
Vincente - 2012-01-29 20:16
Cześć HiJ ! Dzięki za odpowiedzi... /miałem trudny dzień../. Wracając do Hong Kongu dziwię się, że te wieżowce to też wszystko tymi małymi ch.rączkami?. Fajne też są te miski z ""robalami",oraz "rzeżnik"-nie dziwię się ,że wino i piwo to je ono. Wyjazd na Palawan ,to chyba nie na wczasy,bo na zbliżeniu satelitarnym są góry że ho!ho! Odwiedżcie San Vicente jest w kierunku Taytay.Trzymajcie się!!
p.s Yolanda pozdrawia Was cichutko!

blues
blues - 2012-01-30 09:18
Hej ! Opisy kulinarne brzmią smakowicie aż chce się jeść! Tyle rybnych smakołyków ! Dla mnie pycha . Zdjęcia super ! Te wieżowce chyba przytłaczają ? Takie ogromy! Można wystartować w konkursie - Ilu sąsiadów znasz ? A u nas zima , mróz i musimy rozgrzewać się weekendowo .Myślimy o Was i tęsknimy . Całusy

jacekl
jacekl - 2012-01-30 12:02
El Nido jest OK choć niestety widac filipińskie porządki tzn jego brak. Polecam knajpę "Salangane" na przeciwko El Nido Art Cafe. Polecam równiez wycieczkę C - nie jest tak oblegana jak np A a przez to przyroda mniej zdewastowana.

rg
rg - 2012-01-31 08:30
rg. Ja też dołączam do podróży. Honkong super, owoce morza miam - miam. Teraz czekamy na Filipiny. Pozdrowienia.
ps. niestety AZS po dogrywce padł z Anwilem

waldekholub
waldekholub - 2012-01-31 09:31
czy możecie przy następnej rezerwacji hotelu uwzględnić też mnie tu jest zdecydowanie za zimno (-15 )

pepin :)
pepin :) - 2012-01-31 19:51
Tricykl cudny! Rozumiem,że pan Janeczek pchał te zabawkę, bo miejsca w nim aby dla dwójeczki?
Czy wycieczka C zaliczona, cokolwiek to znaczy?

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022