Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    2012 - Hong Kong, Filipiny    Hong Kong - dz. 1

Hong Kong - dz. 1

Hong Kong
Hong Kong, Hong Kong

Wylądowaliśmy o czasie w gęstej mgle. Dopiero nisko nad morzem (bo samolot podchodził od strony morza) zrobiła się widoczność. Tu odprawa, w porównaniu do Moskwy poszła błyskawicznie. Kupiliśmy karty Oktopus, które umożliwiają przejazdy wszystkimi środkami transportu w Hong Kongu i odnaleźliśmy nasz autobus A11. Jest to najtańsza opcja dojazdu do miasta, a przy okazji można sobie pooglądać widoki z górnego pokładu. Zatoka trochę zamglona, ale widać imponujące konstrukcje mostów, tuneli, bloków mieszkalnych i wielkiego portu. Od razu daje się odczuć wspaniale zorganizowaną komunikacje miasta. Hostel mamy na wyspie Hong Kong w samym centrum. Pokój z łazienką jest duży jak na to miasto, ma chyba z 6 m2 i jest z oknem!!! Po lekkim odpoczynku poszliśmy się poszwendać po mieście. Olbrzymia ilość sklepów. Wszystkie najbardziej znane marki świata. Wszędzie tłumy ludzi i spore kolejki do luksusu:). Niespodziewanie jest dosyć zimno, ok 10 stopni. Ale jutro ma się poprawić.

MM
MM - 2012-01-26 16:02
zaskakująca temperatura, u nas ok 0, lekko biało.I tak macie lepiej, bo niestety nie mamy nadziei, że jutro będzie cieplej! Miłych wrażeń

jacekl
jacekl - 2012-01-26 16:23
Ja też nie mogę zrozumieć o co chodzi z tymi kolejkami do tych firmowych sklepów.

blues
blues - 2012-01-27 13:40
No nie, ale do Chanel, Diora, Versace - to chyba wpadniecie na małe conieco?

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022