Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    2012 - Hong Kong, Filipiny    Kijów

Kijów

Ukraina
Ukraina, Kijów

Dojechaliśmy punktualnie co do minuty. Po przebiciu się przez szpaler taksówkarzy odszukaliśmy swoją "marszrutkę" 10/539, która jechała w pobliże naszego, zarezerwowanego przez internet, hostelu. Odnaleźliśmy go bez problemu. Hostel "Why not?" jest prowadzony przez Polaków. Bardzo fajny, czysty, z darmowym internetem. Zamówiliśmy od razu, na jutro, transfer na lotnisko, zarezerwowaliśmy pokój na powrót i załatwiliśmy możliwość pozostawienia zimowych ciuchów. Trochę odpoczęliśmy i poszliśmy zwiedzać miasto, korzystając z mapki i wskazówek właściciela hostelu. Pieszo (!!!) zwiedzilismy Sobor Sofijski, Zjazd Sw. Andrzeja (piekna, stara, ale niestety w calkowitym remoncie) uliczka, kolejka zebata, Sobor Sw. Michala, Plac Niepdleglosci (Majdan) i piekna, repreznacylna ulice Khreschatyk. Lawre Pieczersko-Kijowska zobaczymy jak bedziemy wracac - jest za daleko. Miasto robi duże wrażenie pod względem rozmachu, pięknych budynków, zabytków i szerokich ulic. Do minusów można zaliczyć tylko zalegające błoto śniegowe i bezładny ruch samochodowy. Późnym popołudniem wróciliśmy do hostelu zmęczeni i z przemoczonymi butami. Po drodze kupiliśmy coś dla rozgrzewki :).

Gośka
Gośka - 2012-01-24 22:21
Świetnie, mamy kolejną podróż :))) Będziemy śledzić z uwagą :) Już zaglądamy, czytamy i oglądamy

al
al - 2012-01-24 22:26
troche jak warszawa :)

blues
blues - 2012-01-25 09:27
Ale zima ! Do nas też dzisiaj wpadła. Po południu pewnie już jej nie będzie.
Żeby zmiany klimatyczne nie zaszkodziły dla zdrowia , zalecam wizytę u lokalnego , naturalnego "lekarza" . Nawiążcie współpracę - tu przydałby się bardzo.
Pozdrowionka

pepin :)
pepin :) - 2012-01-26 09:31
Nie zgadzam się!!! A gdzie plażowe wdzianka? Przywykłam do letnich obrazków i teraz czuję się mocno zakręcona odmianą.
Ale przyznaję, że zawsze potraficie wywęszyć jakieś ciekawe miejsca. :)
Aaaaa...swoją drogą, nic by nie szkodziło do tych kąpielówek się rozdziać! :)
Ściskam.

mirka66 - 2012-03-08 13:10
Fajnie jest obejrzec Kijow zima.Ja byla tam latem .Zwiedzalam te miejsca w okropnym upale,ale warto bylo.

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022