Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    2011 - Nepal, Indie    Pokhara

Pokhara

Nepal
Nepal, Pokhara

Wstaliśmy w miarę wypoczęci. Leniwe śniadanko i poszliśmy na wycieczkę krajoznawczą. Poszliśmy na Peace Stupa. Droga dosyć stroma i przez las. Zgubiliśmy się i oczywiście znalazł się przewodnik, który wyprowadził nas na dobrą drogę. Ze wzgórza gdzie znajduje się stupa piękne widoki na Pokharę i Phewa Tal. Później zeszliśmy do obozu uchodźców z Tybetu. Bardzo dobre jedzonko w tybetańskiej knajpce. Później oglądanie i w rezultacie kupowanie pięknych wisiorków, branzoletek i itp za grosze. Dużo zabawy z targowaniem. Blisko był też "Devil's Falls". Nadspodziewanie przyjemne miejsce ze spadającą rzeką, chowającą się w głębokim kanjonie. Ok. 15 dostaliśmy sms'a od Witka, że już dotarł do naszego hotelu. Tak, że jesteśmy już w komplecie. Dobre jedzonko w naszej knajpce (the best momo in town!!!). Wypożyczyliśmy śpiwory, zarezerwowaliśmy taxi na jutro ( bo musimy rano dojechać ok. 40 km do miejsca gdzie zaczyna się szlak na ABC) i mogliśmy rozpocząć "miły" wieczór w naszym hotelu. Wieczory są ciepłe i przyjemnie jest siedzieć na dworze.

jazz
jazz - 2011-10-29 14:54
Kochani, pozdrawiamy serdecznie całą druzynę !
Te miłe wieczory spędzane są przy momo , czy lokalnie oferują coś innego wzmacniającego ?

MM
MM - 2011-10-29 16:48
hej,wreszcie uzupełniilam wiadomości.Fajnie,że wszystko ok i humory dopisują.Dmuchacie w tą strone świata cieple powietrze(!),bo zadziwiająco mamy ok 13 stC!No ale te widoki-zazdrościmy!, no i jeszcze każdy by chciał spróbować lotu na takiej huśtawce!Dalej bedziemy dokładnie śledzić jak z Waszą kondycją!Trzymajcie się

Mrówka
Mrówka - 2011-10-31 14:44
Czy ten napój to piwko,bo aż ślinka leci i jak to brzmi-zamówilismy taxi ? To chyba nie jest tak ciężko jak ja leniuch turystyczny myślę ? Zazdroszczę oczywiście tych zakupów !!! Powodzenia Mrówka

Mirabel
Mirabel - 2011-11-03 21:08
No witajcie brygado. Nareszcie i ja odpaliłam kompa. Oglądam sobie wasze zdjęcia i do roboty mi się nie chce iść. Chyba też sobie w plasikowy kubek cos naleję to mi sie humor poprawi.
Bawcie się dobrze, przywieźcie jak najwięcej wrazeń.
Ja tymczasem eksternistycznie kończę Zarządzanie Zasobami Zwięrzęcymi na nowo otwartym wydziale Politechniki Koszalińskiej na kierunku Drapieżniki, specjalizacja Kotowate i Sierściuchy.
Pozdrowienia ode mnie i Czaczy - miauu

andrzejw
andrzejw - 2011-11-05 00:40
No Panek Janek !!! Już tydzień Was tu nie ma ! Czyźbyście tak dostali w kość,że nie macie siły zejść do wioski 1500 metrów w dół(a potem w górę oczywiście!!!) by zrobić nowy wpis ? Proszę się poprawić i uzupełnić !!! ;-)
A kciuki za Was trzymamy !

Gosia i Zdzichu
Gosia i Zdzichu - 2011-11-05 11:31
Witamy serdecznie. Ogladamy wasze zdjęcia i zazdrościmy. U nas piękna pogoda i ze Zdzichem wybieramy się na "cudowną wycieczke" pt. grabienie liści przed domem.To takie nasze ABC ha..ha..

andrzejw
andrzejw - 2011-11-07 15:14
Janki,odezwijcie się !!! ;-)

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022