Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    Dominikana - styczeń /luty 2022    Bayahibe
2022

Bayahibe

Dominikana
Dominikana, Bayahibe

Z Boca Chica musieliśmy wrócić się do Santo Domingo, żeby złapać autobus do Bayahibe.

Na szczęście w Santo Domingo i okolicach, funkcjonuje Uber i nie musieliśmy być na łasce taksówkarzy. Oczywiście nie obyło się bez próby naciągnięcia nas przez pierwszego i drugiego kierowcy Ubera - "że stawki są za niskie", "że nikt za te pieniądze nie pojedzie", "że jak dopłacimy to ok". Dopiero trzeci zawiózł na bez gadania.

Dworzec Expres Romana jest malutki i trochę trudno go znaleźć, okazało się także, że nie ma bezpośredniego autobusu do Bayahibe i będziemy musieli się przesiąść w La Romana.

Odbyło się to bez kłopotów, kierowca zatrzymał się w La Romana przy busie do Bayahibe, gdzie były ostatnie dwa miejsca dla nas (jakby czekali na nas :)) i po następnej godzinie byliśmy w Bayahibe.

Miejscowość Bayahibe, ma niezłą publiczną plażę, a głównie jest "bramą" do Parku Narodowego del Este z jego największymi atrakcjami wyspami Saona i Catalina.

Sama miejscowość jest mała, ale ma swój klimacik, i nie ma tu żadnego wielkiego ośrodka "all-inclusive".

Plaża nie jest duża i przychodzi na nią sporo ludzi, oczywiście spragnionych głośnej muzyki. Można jednak znaleźć w miarę ustronne miejsce. Wszystko wynagradza cieplutka woda w oceanie.

Ciekawostką jest możliwość darmowego brania plastikowych krzesełek i stolików.

TKTP
TKTP - 2022-01-30 10:15

Bogucha
Bogucha - 2022-01-30 16:59
Gdzie to Was znowu poniosło. Tam może i jest ciepła woda, ale u nas jest wszystko a nawet więcej.
Pozdrawiamy huraganowo z miasta.

Bogucha
Bogucha - 2022-01-31 18:23
Jachu ty dokładnie przelicz, czy się opłaca przywozić samolotem krzesełka lub stoliki, wydaje mi się, że kupić je u nas jest taniej. Może by się przydała kąpiel w zimnej wodzie.
Nie dziękuj za radę.
Pozdrawiamy z miasta.

J
J - 2022-02-01 19:59
Jedźmy dalej.! Grzejemy się w waszym słońcu.

Pozdrawiamy.

11.11.2022 - 17.12.2022