Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    Hiszpania, Portugalia, Hiszpania - 2018    Coimbra
2018

Coimbra

Portugal
Portugal, Coimbra

Dalsza nasza podróż przez Portugalię prowadziła do starego, uniwersyteckiego miasta Coimbra.
Miasto jest siedzibą uniwersytetu przeniesionego z Lizbony w XIVw.
Uczy się tutaj ponad 20 tys. studentów. Widać ich w całym mieście. Chodzą w charakterystycznych, czarnych pelerynach. Oznaką poszczególnych wydziałów są różne kolory wstążek przy pelerynach.
Miasto jest położone na sporym wzniesieniu nad rzeką. Na szczycie jest oczywiście katedra i rozległa siedziba uniwersytetu.
Urokliwy jest spacer po wąskich, stromych uliczkach (często zamieniających się w schody).
Ale największą atrakcją jest zwiedzanie zabytkowych wnętrz budynków uniwersytetu, szczególnie biblioteki i kaplicy.
Studenci (i „byli” studenci :)) śpiewają tutejszą odmianę Fado, tzw. romantyczną. Byliśmy na wieczornym występie , ale był dużo słabszy niż ten w Porto.
Niestety pogoda zmieniła się na gorsze. Zaczął wiać zimny wiatr.

louis
louis - 2018-11-03 01:40
Gratuluję "fajnego pióra", bardzo miło się te teksty czyta. Szkoda tylko, że takie... krótkie.
Ale przy okazji - sorry! - mała uwaga: coś się tym razem z datą "nie udało" - czeski błąd.
Moja ocena pod tym wpisem jak najbardzij jasna - piątka, że aż hej!
Pozdro
louis

arg
arg - 2018-11-08 18:47
Czekamy na opisy i zdjęcia z Hiszpanii. My już na miejscu. ry

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022