Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    Afryka - listopad 2017    Luderitz - Kolmanskop
2017

Luderitz - Kolmanskop

Nambia
Nambia, Lüderitz

Po drodze z Aus do Luderiz można zobaczyć dzikie konie żyjące na pustyni. Obecnie są one dożywiane przez specjalną fundację i mają przygotowany sztuczny wodopój.
Im bliżej Luderiz droga stawała się bardzo surrealistyczna.
Bardzo silny wiatr powodował zawieję piaskową. Momentami była słaba słaba widoczność przez tumany piasku i lekką mgłę.
W paru miejscach koparkami usuwano piasek z drogi.
Luderiz jest ważnym portem Namibi. Schludne miasteczko, oczywiście z niemieckimi akcentami.
W pobliżu Luderiz jest opuszczone i częściowo zasypane przez piasek „Miasto duchów” - Kolmanskop.
Zwiedzanie wymaga dużego poświęcenia. Bardzo silny wiatr powoduje że piasek dostaje się wszędzie. Do oczu, we włosy, za ubranie i oczywiście do aparatu.
Wrażenie jest bardzo przygnębiające. Natura, jak zawsze, zwycięża.

Barbara E.
Barbara E. - 2017-11-23 01:53
Obejrzałam i przeczytałam z wypiekami na twarzy i jestem zachwycona tym,ze dzięki Wam nadal mogę poznawać i podziwiać tyle państw.Jestem pod wielkim wrażeniem.Logistykę podróży macie opanowaną do perfekcji.Wyglądacie oboje na szczęśliwych.Gratuluję i pozdrawiam.

arg
arg - 2017-11-24 11:06
Namib, wspomnienia wracają.
Ależ niesamowite widoki, słoneczko pewnie też ,,daje"...
ry

11.11.2022 - 17.12.2022