Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    Malezja, Tajlandia -sytczeń, luty 2015    Ao Nang - Archipelag Hong

Ao Nang - Archipelag Hong

Tajlandia, Ao Nang
Przejechano 11950 km

Dzisiejsza wycieczka na Archipelag Hong była dużo lepsza. Przede wszystkim mniej ludzi ! :).
Pierwszy przystanek był na plaży na wyspie Hong i tam wzięliśmy kajaki i popłynęliśmy wzdłuż brzegu, do laguny, która znajduje się wewnątrz wyspy. Akurat był odpływ i laguna była tylko częściowo zapełniona wodą.
Po powrocie na plażę, oczywiście, kąpiel.
Pogoda dzisiaj była trochę łaskawsza. Słońce było lekko przysłonięte przez chmurki. Dla nas to ulga, bo wczoraj mimo że się chroniliśmy i smarowaliśmy to się trochę spiekliśmy.
Temperatura powietrza w dzień jest ok. 30 st. Woda w morzu też w pobliżu tej temperatury. Można nie wychodzić z wody :).
Drugi przystanek, i lunch, był na Paradise Island – ładna plaża, ale żeby od razu „rajska”? :).
Następnie snoorkowanie w pobliżu Hong Island. I na koniec wpłynęliśmy łodzią, bo był już przypływ, do tej samej laguny co rano byliśmy kajakami. Tam krótka kąpiel i powrót do Ao Nang.
Obie te wycieczki załatwialiśmy mailowo u Polaka, na stałe tu mieszkającego i trudniącego się pośrednictwem turystycznym. Ceny dobre, niższe niż w agencjach w mieście.
Jego stronka - http://my.leszek.asia/
Nocleg polecamy w Sabai Resort. Ośrodek prowadzony przez Europejczyków. Czyste, wygodne domki, 2-3 min do plaży. Dobre ceny :).

bogucha - 2015-01-28 19:52
Za Wami to chyba nie nadążam.
U nas temperatura w morzu i w powietrzu taka sama (tak w Tajlandii).
Pozdrawiamy z Miasta
Uważajcie na przelotne tsunami.

bogucha - 2015-01-29 22:05
Zapomniałem zapytać, czy Henia była z Tobą w tej grocie z fallusami.
Poproszę o komentarz Henię - mogą być porównania nawet tylko liczbowe lub w procentach........
Janek czy rozmiar 13?

A hoj przygodo!

bogucha - 2015-01-29 22:08
Miało być czy był rozmiar 13? Po prostu ręce mi drżały, chyba.... i stąd pomyłka.

lasoccy
lasoccy - 2015-01-30 11:40
Byłam z Jankiem i niestety nie miałam suwmiarki. Na oko nie jest źle, :). W tej jaskini było tak samo dużo kobiet co i mężczyzn. Chyba, tak myślę, każdy z innego powodu. Ale to mężczyźni mieli zadumane miny. Chyba było to dla niektórych dość stresujące doświadczenie. Pozdrowionka

arg
arg - 2015-01-30 12:27
Troszeczkę wolnego więc zaczynam podróż z Wami. Potwierdzam za Boguchą woda w morzu i powietrza taka sama, niestety szkoda, że tylko taka 2 C. Jachu ale zaryzykowałeś z tą świątynią.
Pozdrowienia. ry

11.11.2022 - 17.12.2022