Geoblog.pl    lasoccy    Podróże    Ameryka Południowa    Florianopolis

Florianopolis

Brazylia
Brazylia, Florianópolis

Od początku naszej wyprawy zamierzaliśmy odpocząć na Florianapolis, Jest to dosyć duża wyspa połączona z lądem betonowym mostem. Jest tu wiele ładnych, piaszczystych plaż. My wybraliśmy na początek Praia Ingleses, a po dwóch dniach przenieśliśmy się na mniejszą i spokojniejszą Praia Santinho. Czas nam mile upływał na plażowaniu, piciu słynnego brazylijskiego drinka – caiprinha na przemian z winami chilijskimi oraz relaksowym czytaniu i oglądaniu filmów. Pogoda nam sprzyjała – było b. ciepło. Natomiast temperatura wody, zadziwiająco, zmieniała się każdego dnia – od „cieplejszego Bałtyku” do zupełnie ciepłej. Na naszej plaży były też duże fale i można było obserwować wyczyny surferów. Obok naszego apartamentu było gniazdo sówek i obserwowaliśmy ich życie rodzinne. Te siedem dni minęły bardzo szybko.

jazz
jazz - 2012-12-13 08:37
Fantastico !! Tańczyć tango będziemy przy drinkach cainprinha ? Przepis zapamiętany ?
Kochani - czekamy i cieszymy się ,że wracacie !!

pietrucha
pietrucha - 2012-12-13 16:59
Laski kochane wracajta, ta rozpusta trwa za długo, za bardzo wrastacie w te urocze zakątki!!! Ściskam, papa

11.11.2022 - 17.12.2022

04.10.2022 - 11.10.2022